czwartek, 31 marca 2011

Moje ustawienia konta Zulutrade

W tym  wpisie na bieżąco będą prezentowane aktualnie testowane ustawienia na koncie rzeczywistym Zulutrade.

Ustawienia cały czas testowane są na koncie LIVE założonym u brokera AAAFx, ponieważ uważam, że ma najlepszą ofertę dla inwestorów z małym depozytem (możliwość otwierania transakcji o wielkości 0,01lot ).
Z dostawcy SystemsFX LIVE jestem bardzo zadowolony (mimo gorszego okresu nie spowodował strat na koncie ).
Zmiany ustawień mają na celu dopasowywanie strategii do aktualnych warunków.


UWAGA:
Testowanie poniższych ustawień przy depozycie niewłaściwym (za małym) jest bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do strat.

Dysponując mniejszym/większym depozytem można testować poniższe ustawienia zmieniając proporcjonalnie wielkość pozycji.
Np:
zmniejszając wielkości pozycji np. o połowę i pozostawiając inne ustawienia bez zmian można użyć depozytu dwukrotnie mniejszego.
Ale zwiększając wielkość pozycji musimy pamiętać aby proporcjonalnie zwiększyć depozyt !!
Inwestorzy z mniejszym depozytem niż 500$ powinni testować tylko jednego bezpiecznego dostawce  i koniecznie zapoznać się szczegółowo ze wszystkimi postami dla początkujących.

Poniższe ustawienia dostosowane są do depozytu 2000$.

Ustawienia pażdziernik 2011:Widać, że w ustawieniach SystemsFX LIVE nic się nie zmieniło, dotychczasowe testy potwierdziły poprawność ustawień.

Uwaga:

Przy doborze ustawień koniecznie dostosuj wielkość pozycji do depozytu (najlepiej aby wskaźnik margin call był na poziomie 30-50% ), następnie sprawdź je na danych historycznych (przycisk Backtest poniżej ustawień).


Zastanawiam się nad otwarciem konta dostawcy sygnałów Zulutrade, na którym będą odzwierciedlane moje pozycje manual, aby zautomatyzować cały proces.

1 komentarz: