niedziela, 27 stycznia 2013

ZuluGuard


Razem z nową stroną ZuluTrade dostaliśmy do dyspozycji nowe funkcje. Jedną z nich jest funkcja ZuluGuard.
Funkcja ta ma za zadanie monitorowanie transakcji dostawców sygnału i automatyczne podejmowanie wybranych działań w przypadku wykrycia radykalnych zmian strategi.
Mamy możliwość ustalenia parametrów ochrony dla każdego naśladowanego dostawcy , a także określić operacje do wykonania w przypadku aktywacji.

Mamy trzy opcje do wyboru:

- Zamknij wszystkie transakcje inwestora.
- Wyłącz dostawcę.
- Zastąp dostawcę innym zajmującym tą samą pozycje w rankingu.


-->
Ale starczy tej teorii zajmijmy się praktyką.

W portfolio przy każdym dostawcy znajduje się tarcza z literą Z.Po kliknięciu w tarcze otwiera się nowa zakładka.
Wybieramy jedną z trzech opcji ochrony.

- Zabezpieczenie zysku –  ustawiamy kwotę pieniężną.
Gdy strata wypracowana przez dostawce będzie większa niż ustalona przez nas kwotę, wybrana opcja (pod wykresem) zostanie wykonana automatycznie.
Do obliczenia straty brane są pod uwagę pozycje zarówno aktualnie otwarte jak i wszystkie zrealizowane już na naszym koncie.- Zabezpieczenie pojedynczej transakcji – ustawiamy wartość w pipsach.
W przypadku gdy pojedyncza transakcja odnotuje spadek wartości przekraczający ustawioną wartość w pipsach, funkcja ZuluGuard  wykona operacje określone przez użytkownika.
Jest to rozbudowany stop lost tylko skutki dla dostawcy sygnału są większe (np. usunięcie z naszego portfolio).- Zabezpieczenie maksymalnej liczby otwartych transakcji – ustawiamy liczbę transakcji.
 W przypadku gdy inwestor otworzy więcej transakcji niż ustawiona liczba, funkcja ZuluGuard wykona operacje określone przez użytkownika.


Ja z nowych funkcji nie będę korzystał, na ZuluTrade sam wole wszystkiego dopilnować.
Ale może komuś któraś z wyżej opisanych funkcji wyda się przydatna.

Aktualizacja:

-->
A jednak znalazłem sposób na wykorzystanie nowej funkcji i zamierzam z niej aktywnie korzystać.
Dziwi mnie że też o tym od razu nie pomyślałem.

Na pomysł wykorzystania drugiej z opisywanych funkcji ( Zabezpieczenie pojedynczej transakcji ) wpadłem dzięki popisom dostawcy Money Hunter.
Dostawca ten był w miarę bezpiecznym i dawał zarobić ale wszystko zmieniło się w styczniu.Takie sytuacje zdarzają się niestety często. Dlatego tak dużo pisałem o konieczności stosowania SL i aby stosować ograniczenia w ilości otwieranych pozycji.
Ale to rozwiązanie ma duży mankament, mianowicie nic nie zabezpiecza nas przed nowymi transakcjami otwieranymi przez dostawce po zadziałaniu SL. A dostawcy tak jak w przypadku Money Hunter są przekonani że to oni mają racje i uśredniają pozycje w nosie mając aktualnie panujący trend co często doprowadza do katastrofy.
SL chronią nas przed stratami ale po zamknięciu jednych transakcji dostawca otwiera następne powodując kolejne straty...
I tu należy wykorzystać funkcje ZuluGuard. Wybieramy "Zabezpieczenie pojedynczej transakcji" ustawiamy ją kilka pipsów powyżej poziomu SL ( ja SL ustawiam daleko aby nie ingerować w strategie dostawcy, więc aktywują się jak coś dostawcy nie wychodzi, np. zmienił znacząco strategie ) i jako funkcja do wykonania wybieramy "Wyłącz dostawcę".
 Po aktywacji funkcji ZuluGuard dostajemy informacje na maila a sam dostawca w naszym portfolio odznaczony jest na czerwono.
Oczywiście po jakimś czasie, oceniamy czy faktycznie strategia dostawcy się zmieniła czy można go znowu włączyć.
Przetestuj ZuluTrade na koncie demo już teraz!
ZuluTrade - Automatyczne inwestowanie na rynku forex jeszcze nigdy nie było takie proste!

4 komentarze:

 1. Takie trochę na siłę te nowe funkcje. Ale w sumie lepiej aby Zulutrade rozwijali. W końcu metodą prób i błędów wpadną na coś pożytecznego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy ja wiem czy na siłę, ja już się nauczyłem samemu wszystkiego doglądać i najprawdopodobniej się nie przekonam do tych funkcji ale na pewno znajdą się użytkownicy dla których nowe funkcje będą przydatne. Ale zgadzam się, dobrze że zulutrade się rozwija :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie mów nigdy :)
  Minęło kilka dni i już znalazłeś użyteczne zastosowanie funkcji zuluguard. Pomyślisz jeszcze trochę i wpadniesz na następne :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Teraz czekam na wasze propozycje:)
  Właściwie wszystkie komentarze czy maile nt. ZuluTrade są mile widziane...

  OdpowiedzUsuń