piątek, 31 grudnia 2010

Konto LIVE - tydzień szósty

Tydzień szósty testów Zulutrade był kontynuacją tygodnia piątego (a właściwie apogeum) pozycje zajęte przez użytkowników
Easyer Done Than Said i Tokyo FX okazały się przeciwstawne do trendu krótkoterminowego ( czyli otworzyli je za wcześnie).
Easyer Done Than Said ma obecnie otwarte pozycje stratne na -1,134 pipsy, a  Tokyo FX aż na -2,632 pipsy. (robi wrażenie...)
W skutek tego u każdego dwukrotnie zadziałał stop loss ustawione na poziomie 210pips. Przełożyło się to na rekordową stratę w tym tygodniu -71$ co w połączeniu z poprzednim tygodniem daje stratę którą będzie ciężko odrobić do końca miesiąca.
Jak już wspomniałem testy służą do wykrywania słabych stron w systemie, a więc takie obsuwy są nieocenione ze względu na doświadczenia (bo przecież nie ze względu na kapitał :P ) i dają możliwość poprawiania błędów przed wprowadzeniem go do użytku.
Podstawowym błędem był wybór dwóch dostawców grających na tej samej parze walutowej, trzeba będzie to poprawić bo gdyby zawiódł tylko jeden dostawca strata była by niezauważalna (lub nie było by jej wcale gdyby drugi wygenerował zysk).
Dodatkowo mam pomysł jak zwiększyć liczbę zyskownych pozycji nie zwiększając ryzyka inwestycji ale o tym napisze jak zakończą się testy na kontach demo.

Korzystając z okazji chciał bym wszystkim życzyć SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!
I samych zyskownych inwestycji w 2011roku!
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz