środa, 12 lutego 2014

Bonusowe pipsy.
Platforma ZuluTrade jest cały czas rozwijana, nieprzerwanie są dodawane nowe funkcjonalności. 
Zazwyczaj są to niewielkie usprawnienia o których nawet nie wspominam na blogu ale zdarzają się też funkcje bardzo ułatwiające zarabianie na ZuluTrade jak np. ZuluGuard czy Backtesty.
Dziś napisze o funkcji pipsy Offset która na pewno przypadnie wam do gustu dzięki nowym możliwością jakie nam daje.
Dzięki tej nowej funkcji  można otwierać transakcje z kursami innymi niż kurs inwestora. Realizowane jest to w ten sposób, że na naszym rachunku otwierana jest transakcja w formie oczekującego zlecenia z ustalonym przez nas kursem otwarcia.

Jeżeli pozycja dostawcy osiągnie ustawiony przez nas "Offset" to dopiero jest otwierana na naszym koncie. Ważny jest znak z jakim ustawiamy "Offset" należy pamiętać, że:
Ujemna wartość wskazuje na to, że inwestor musi uzyskać spadek, aby otworzyć transakcję.
Dodatnia wartość wskazuje na to, że inwestor musi wypracować zysk, aby otworzyć transakcję.

Czyli gdy ustawimy ujemną wartość offset to transakcja zostanie otwarta dopiero gdy dostawca osiągnie taki spadek, co w rezultacie doprowadzi do uzyskania lepszego wyniku niż dostawca (dokładnie o ustawioną wartość),Niezależnie czy pozycja będzie zyskowna czy stratna.
Należy pamiętać, że gdy dostawca nie osiągnie zakładanego spadku to pozycja na naszym koncie się nie otworzy w ogóle.
Gdy ustawimy dodatnią wartość offsetową, to transakcje będą otwierane po wypracowanym zysku na koncie inwestora, dzięki czemu unika się transakcji, które są niekorzystne i takimi pozostają także później.
Ze względu na wymagania brokerów należy wprowadzać wartość min 5 pipsów.
Według mnie funkcja bardzo przydatna.
Na ZuluTrade bardzo łatwo można znaleźć dostawców na których można by było wykorzystać tę funkcje (właściwie pozycji które nie zanotowały większego spadku jest bardzo niewiele), problemem będzie tylko ustawienie offsetu na właściwym poziomie tak aby zwiększał zysk a nie zmniejszał.
Kiedyś próbowałem wykorzystywać obsuwy wyselekcjonowanych dostawców, otwierałem pozycje manual gdy pozycja osiągnęła odpowiedni spadek ale ponieważ nie siedzę przed ZuluTrade non stop to nie osiągałem oczekiwanych rezultatów. Zamierzam wrócić do tematu, wykorzystując nową funkcje.
Na razie będę testował nową funkcje na dostawcy Pertsew którego mam podpiętego do mojego konta, aby sprawdzić jej skuteczność. Jeżeli się okaże, że wszystko działa tak jak powinna to spróbuje zbudować portfolio dostawców których będę testował na koncie demo.Przetestuj ZuluTrade na koncie demo już teraz!
ZuluTrade - Automatyczne inwestowanie na rynku forex jeszcze nigdy nie było takie proste!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz