sobota, 15 lutego 2014

Arbitraż - miesiąc piąty.
Mam za sobą piąty miesiąc testu arbitrażu na parze eur/usd, który zakończył się bardzo dobrym wynikiem 72.3$. Jak do tej pory wszystko idzie dokładnie tak jak podczas testów na koncie demo, zyski cały czas przyrastają a otwarte pozycje utrzymują się cały czas na akceptowalnym, stałym poziomie.
Tym razem nie musiałem walczyć z trendem o utrzymanie równowagi otwartych pozycji więc i wynik dużo lepszy niż w czwartym miesiącu testów.
Zysk 72.33$ to 9% mojego wkładu (tylko o jeden procent gorszy wynik niż w trzecim miesiącu testów) oby kolejne miesiące były równie udane.
Przez cały miesiąc otwarte pozycje utrzymywały się w równowadze ale pod koniec tygodnia pozycje sell zdobyły zdecydowaną przewagę.

4:6 na niekorzyść pozycji buy, strata z otwartych pozycji powiększyła się nieznacznie w stosunku do czwartego miesiąca. Będzie się to utrzymywać dopóki pozycje nie wrócą do równowagi.
Zysk netto po piątym miesiącu wynosi 153,7$ czyli 20% wpłaconego depozytu.
Po czwartym miesiącu zysk wynosił ponad 12% , a po trzecim ponad 6% czyli cały czas obserwujemy bardzo szybki i stabilny przyrost.

W trakcie szóstego miesiąca testów arbitrażu dokonam pierwszej wypłaty zysków, pieniądze trafią do puli na depozyt nowego konta. Dzięki temu niezagrożone będzie otwarcie nowego konta dostawcy w marcu do którego podłącze nowe konto z większym depozytem. Depozyt miał początkowo wynosić ok 1700$ ale ostatecznie będzie to ok 2400$. Wszyscy którzy chcieli by się podłączyć do nowego konta dostawcy a nie kontaktowali się ze mną, powinni się zgłosić do końca miesiąca. Nowe konto dla bezpieczeństwa nie będzie kontem publicznym tylko zamkniętym.

Więcej wpisów o arbitrażu:
"Arbitraż - miesiąc czwarty"
"Podsumowanie listopada"
"Arbitraż a panujący trend"
"ZuluTrade -nowe pomysły"


Przetestuj ZuluTrade na koncie demo już teraz!
ZuluTrade - Automatyczne inwestowanie na rynku forex jeszcze nigdy nie było takie proste!


2 komentarze:

 1. A czemu właściwie nowe koto dostawcy nie będzie publiczne?
  Myślę że kiedyś mógł bym się zdecydować ale na początek chciał bym się wszystkiemu przyjrzeć i właściwie powinno Ci zależeć na maxymalnej transparentności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy mi na transparentności, pisząc o tym że konto nie będzie publiczne nie chciałem sugerować że będe coś ukrywał. Na pewno nie zamierzam nic ukrywać, chętnie będę się dzielił statystykami.
   Konto będzie zamknięte dla bezpieczeństwa potencjalnych biorców. Chciał bym mieć nad wszystkim kontrole, dlatego potrzebny mi dobry kontakt z moimi biorcami. Publiczne konto może być niebezpieczne dla przypadkowych biorców i tego chciał bym uniknąć. Plan na konto jest tylko na rok (jeszcze to przemyśle) i po roku nastąpiła by realizacja zysków powiązana z zamknięciem wszystkich pozycji. O tych planach napisze wpis i wszystko dokładnie opisze.

   Usuń