wtorek, 26 lipca 2011

Najtańszy sposób uzupełniania depozytu.

Podwyższałem ostatnio depozyt na jednym ze swoich prywatnych kont u brokera AAAFx i stwierdziłem że, w ramach uzupełniania zaległości napisze na ten temat kilka słów.
We wpisie "AAAFx wpłata i wypłata kapitału" skupiłem się min. na  kosztowych aspektach uzupełniania depozytu u tego brokera (u innych brokerów opłaty wyglądają podobnie).Dziś skupie się na opisaniu jak uzupełnić depozyt możliwie najwygodniej i najtaniej.
Najprostszym sposobem dokonania wpłaty jest użycie karty lub płatność elektroniczna (przelewy24) ale są to również sposoby najdroższe ~2,95% opłaty manipulacyjnej ( czyli wpłacając 2tyś PLN opłata manipulacyjna wyniosła by 59 PLN + spore koszty przewalutowania).
Znacznie tańszym rozwiązaniem jest wykonanie przelewu z rachunku walutowego ponieważ opłata manipulacyjna wynosi w tym przypadku 0.00PLN a koszty przewalutowania są znacznie tańsze ponieważ sami wybieramy gdzie kupujemy walutę.

Całą procedurę opisze na przykładzie konta walutowego w mBanku ponieważ takiego właśnie używam :)

Posiadacze konta w mBanku muszą zlecić otwarcie konta walutowego (link), jest ono bezpłatne a otwarcie zajmuje 5min.  Ci którzy nie mają konta w tym banku mogą je otworzyć przez internet (dokumenty przywiezie kurier ) konto do tej pory było całkowicie bezpłatne ale od lipca będzie pobierana opłata za kartę od osób które nie będą z niej aktywnie korzystać (karta w każdym razie nie jest obowiązkowa i do korzystania z konta walutowego nam się nie przyda). Innym rozwiązaniem jest sprawdzić ofertę swojego banku i ewentualnie tam otworzyć konto walutowe (radził bym jednak unikać tych płatnych.)


-->Gdy jesteśmy już szczęśliwymi posiadaczami konta walutowego możemy zakupić walutę.
Dobrym rozwiązaniem jest skorzystać z Internetowego kantora lub walutomatu.
Ja używam internetowego kantoru spready są niższe niż w tradycyjnych kantorach (o bankach nawet nie wspomnę)  a transakcja jest szybka (w walutomacie wymieniamy walutę z innymi użytkownikami co daje nam możliwość uzyskania lepszej oferty ale wydłuża proces. )


W procesie rejestracji podajemy swoje dane, numer rachunku walutowego i złotówkowego.
Następnie zlecamy zakup/sprzedaż waluty przesyłamy środki na podane konto i czekamy na zakupioną walutę ( korzystając z mBanku proces trwa kilka chwil i jest całkowicie darmowy).

Jak widać w lewej części powyższego screena mogę zainteresowanym wysłać kupon na wymianę 1000 jednostek waluty po kursie średnim (bez spreadu) chętni niech piszą na projektzulu(at)o2.pl


Gdy już środki przewidziane na zasilenie depozytu są na naszym koncie możemy je przelać na konto brokera.

W mBanku przelew SEPA (przelew transgraniczny w EURO) kosztuje tylko 5 PLN natomiast w przypadku  przelewu SWIFT (standardowy przelew walutowy) obecnie opłata wynosi 0,25% kwoty przelewu min 20 zł, max 200 zł.
Jest to jeden z argumentów za wybraniem EURO jako waluty bazowej konta u brokera współpracującego z Zulutrade. 

Dane do przelewu otrzymujemy mailem gdy otwieramy konto. Można je również sprawdzić logując się na koncie brokera. Klikamy w zakładkę "Funds" następnie "Deposit"  z rozwijalnego menu "Funds Source" wybieramy "Wire Transfer". W tym miejscu możemy podać również kwotę i datę przelewu aby przyśpieszyć proces identyfikacji wpłaty.

Tak powinien wyglądać poprawnie wypełniony przelew walutowy.

Należy pamiętać aby w polu tytułu wpisać swoje imię i nazwisko adres poczty i nr konta u brokera. (Nowi klienci którzy nie mają jeszcze aktywnego konta podają tylko imię i nazwisko oraz adres poczty podany przy rejestracji )
Po kilku dniach depozyt mamy uzupełniony i możemy korzystać z Zulutrade.


Przetestuj Zulutrade na koncie demo już teraz!
 
ZuluTrade - Automatyczne inwestowanie na rynku forex jeszcze nigdy nie było takie proste!


8 komentarzy:

 1. jesli chcesz podpiąć brokera ktory oferuje konto w PLN to jest mozliwe podpiecie do ADMIRAL MARKETS.

  OdpowiedzUsuń
 2. ale jeszcze nie w Europie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam.
  takie szybkie pytanko... czy jezeli wczesniej zdeponowalem juz jakas sume pieniedzy i gram juz na koncie zulutrade to czy mozna pozniej w dowolnym momencie przelac wiecej pieniedzy tak aby byly one aktywne na tym samym koncie? np. 1000euro? widze, ze maxymalnie moge przelac 815euro i teraz nie wiem... czy musze zakladac nowe konto np. mikro? bo teraz mam mini?
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A skąd informacja, że możesz przelać tylko 815euro??
  Ja otworzyłem konto w AAAFx i uzupełniłem minimalnym depozytem ($300) po testach powiększyłem depozyt do $2000 i naprawdę nie widzę powodu dla którego nie mógł bym jeszcze go powiększać.
  AAAFx pozwala posiadać jednemu użytkownikowi dwa konta, jest to o tyle istotne że w obu przypadkach dostaje się bonus 10% od pierwszej wpłaty (nieraz trzeba się upomnieć) więc jak zamierzasz wpłacić większą kwotę to bardziej się opłaca założyć drugie konto.

  OdpowiedzUsuń
 5. w sumie racja z drugim kontem:) prawdą jest, że musiałem się upomniec o bonus i go dostalem chyba po 30min.
  Jezeli chodzi o informacje na temat 815euro- kiedy wchodze w Founds/deposit tam mam wymienione waluty i info Max Deposit 815euro.. nie wiem dlaczego ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ograniczenie ilościowe jest tylko w przypadku wpłat za pomocą kart kredytowych. W tym przypadku można depozyt wpłacić w dwóch transakcjach.
   Ja bym nie zalecał wpłacać za pomocą karty (drogi sposób) tylko w sposób opisany powyżej.

   Usuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie zdecydowanie najlepiej sprawdza się karta dla studentów https://www.igoriacard.com/anonimowa-karta-dla-studentow dzięki której mogę realizować płatności jakie chcę. Jest to bardzo wygodny sposób realizowania płatności bezgotówkowych. W sumie takiego rozwiązania potrzebowałem.

  OdpowiedzUsuń