piątek, 29 października 2010

Wybór Dostawców

Na stronie Projekt Zulu w zakładce „Zarządzanie ryzykiem ”, opisałem ogólnie na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze dostawców sygnału do testów.
Teraz postaram się trochę rozszerzyć wiadomości...

Po pierwsze eliminujemy dostawców oznaczonych jako risky (żółty trójkąt).
Po drugie, gdy dany dostawca działa pod wieloma ksywami, musimy sprawdzić wszystkie jego konta i zorientować się dlaczego w ogóle ma więcej kont. Czasem jest to zasadne np., gdy na różnych kontach stosuję różne strategie: gra na różnych walutach przy różnym poziomie ryzyka a czasem po prostu gra przeciwstawne pozycje z nadzieją, że któreś konto się wybije.
Po trzecie trzeba się dokładnie przyjrzeć wykresom prezentującym wyniki. Oprócz wykresu prezentującego zysk/stratę, bardzo ważny jest wykres obrazujący chwilowe obsuwy transakcji, czyli jak bardzo dostawca pozwalał spaść z pozycji i jej nie zamknął. Można przejrzeć również historyczne transakcje i sprawdzić jaki spadek transakcji był akceptowany (sprawdzić dostawce i ustawienia przy pomocy Backtestów). Duży spadek może łatwo wyzerować nam depozyt, dlatego musimy każdą transakcję zabezpieczać odpowiednią sumą gotówki. 
Nigdy nie wolno grać za całą sumę dostępną na koncie- to najprostsza droga do bankructwa .
Po czwarte zawsze wybieram Traderów, którzy inwestują własną gotówkę. Tych, którzy grają na koncie DEMO nie można traktować poważnie-są nieprzewidywalni. Mogą stosować zbyt ryzykowne strategie, żeby jak najszybciej zaistnieć na rankingu.
Ja założyłem, że dopiero po 2,3 miesiącach pomyślnych testów, danego dostawcę sygnału będę dopuszczał do testów na koncie LVE.

Zachęcam do testu Dostawców według tych wskazówek ( lub innych/własnych ) spostrzeżeniami możecie się dzielić ze mną :) każda pomoc przy budowaniu systemu Projekt Zulu ( projektzulu[małpa]o2.pl )


ZuluTrade - Automatyczne inwestowanie na rynku forex jeszcze nigdy nie było takie proste!


Aktualizacja 20.01.2012

Minął już ponad rok od zamieszczenia tego wpisu, teraz moje doświadczenia z platformą Zulutrade (zdobyte na kontach demo z łącznym depozytem ponad 3000$) są o wiele większe postanowiłem opisać jak dobieram/sprawdzam dostawców w nowym wpisie pt. "Jak wybrać dostawców sygnału Zulutrade"Brak komentarzy:

Prześlij komentarz