czwartek, 4 listopada 2010

FLY ON THE WALL

Od dziś na blogu zaczynam publikacje informacji na temat interesujących Dostawców.
Na pierwszy ogień idzie FLY ON THE WALL, bardzo ryzykowny dostawca który chwali się 100% skutecznością i największą liczbą odbiorców 6568 osób.

Na stronie ProjektZulu w zakładce systemowi można pomóc opisałem sztuczki jakimi można sobie zapewnić taką skuteczność.
Dostawca  FLY ON THE WALL nie używa SL...
Jeszcze 2 tygodnie temu miał pootwierane transakcje w sumie stratne na ok. 1000pipsów. Ciekaw jestem ilu odbiorcom którzy za bardzo zaufało temu traderowi ( byli zbyt chciwi a to na forexie równa się głupocie ) i pozwoliło mu otwieranie nieograniczonej liczby pozycji lub pozycji zbyt dużych co zakończyło się najprawdopodobniej wyzerowaniem depozytu...

Tym razem FLY  dobrze przewidział ruch rynku i zamknął wszystkie pozycje z zyskiem ale obserwując inne jego konta (porzucone) nie zawsze ma tyle szczęścia. Czy następnym razem też mu się uda??
Średnio na transakcji wygrywa 30pipsów natomiast ostatnie obsuwy  miał na poziomie ~ 300pipsów czyli stosunek wygranych do przegranych wynosi 1:12 ( nieciekawie czyli jak coś pójdzie nie tak to pechowa pozycja wyzeruje ponad 12 pozycji zyskownych ).

Pomimo tych wszystkich nieciekawych informacji aktywnie testuje tego dostawce i to z dobrymi wynikami. Najprawdopodobniej na koncie LIVE tez znajdzie się dla niego miejsce.
Jednak zawsze należy pamiętać, że jest do dostawca NIEBEZPIECZNY i za wszelką cenę musimy chronić przed nim nasz depozyt.
Otwieranie dużej liczby pozycji lub pozycji dużych w stosunku do depozytu wcześniej czy później musi skończyć się bankructwem a chyba nie o to nam chodzi.
Osobiście zalecam otwierać tylko jedną pozycje tego dostawcy z ustawionym stop lostem (SL) na poziomie min 300pipsów (aby aktywował jak najrzadziej)  i czasowym wyłączeniu jego sygnałów po zadziałaniu bliżej ustawionych SL ponieważ FLY ON THE WALL ma tendencje do uśredniania stratnych pozycji.
Wielkość pozycji należy dobierać zgodnie ze sztuką zarządzania wielkością pozycji.
Nigdy nie przesuwamy raz ustalonego SL to jest prosta droga do dużych strat.
Przesuwanie SL jest bardzo częstym błędem początkujących inwestorów.Podsumowanie.
Zalecam ostrożność przy korzystaniu z tego dostawcy. W końcu naszym celem jest aby dla nas zarabiał a nie wyczyścił nam depozyt w imię 100% skuteczności.

Aby aktywniej wykorzystywać tego dostawce polecam przeczytać :
"Przemyślenia na temat SL"

1 komentarz: