wtorek, 24 maja 2011

Zulutrade - Newsletter


Jak już wielokrotnie wspominałem (między innymi we wpisie "Zulutrade - idea")  Zulutrade dla użytkowników jest darmowe, ale to nie znaczy że jest organizacją non profit. Dostają od współpracujących brokerów prowizje za każdą naszą transakcje. Czyli teoretycznie Zulutrade zarabia niezależnie od tego czy my zarabiamy czy tracimy. Ale nie trudno zgadnąć, że w ich interesie jest abyśmy nie stracili swojego depozytu (bez depozytu nie będziemy przecież zawierać żadnych transakcji).
Od momentu kiedy zainteresowałem się platformą Zulutrade (niedługo minie rok) wprowadzili już kilka ulepszeń (min Zulutrade Alchemy, funkcjonalne wykresy, zmiany w statystykach, ulepszona wyszukiwarka dostawców itd. ) aby być bardziej przyjaznym dla użytkowników.

Tym razem postanowili rozwiązać problem dostawców ze 100% skutecznością.
Jak groźni są dla początkujących użytkowników pisałem wielokrotnie, dostrzegli to również ludzie z Zulutrade i postanowili ograniczyć niszczycielski wpływ ich strategi na depozyty użytkowników...
Chodzi głównie o nowych użytkowników którzy nie potrafią jeszcze zarządzać depozytem
i dostosowywać strategie (ustawienia, dostawców) do depozytu.

Ale wracając do najnowszych zmian w Zulutrade.
- po pierwsze dostawcy pod groźbą zawieszenia konta nie mogą utrzymywać stratnych pozycji poniżej 700pipsów. Sprawi to że będą bardziej zastanawiać się nad otwarciem pozycji.

-po drugie jeżeli dostawca na siłę dąży do uzyskania 100% skuteczności, żeby jego statystyki lepiej wyglądały użytkownicy zostaną o tym poinformowani.

-po trzecie w statystykach nie będą uwzględnione transakcje zawierane niezgodnie z zasadami Zulutrade, min takie które nie mają szansy zostać odzwierciedlone na koncie użytkownika.

3 komentarze:

 1. Bardzo dobre zmiany, widać że zulutrade się cały czas rozwija i zależy mu też by mieć wielu zadowolonych użytkowników

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Tobą.
  To całkiem proste więcej zadowolonych użytkowników to więcej zarobią.
  Mam nadzieję, że Zulutrade cały czas będzie się rozwijać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń