sobota, 21 kwietnia 2012

Kilka informacji o brokerze AAAFx.


Jak zapewne wiecie konta live powiązane z ZuluTrade mam u Greckiego brokera AAAFx.
W tej sprawie dostałem od was wiele maili z pytaniami i wątpliwościami.
Najwięcej wątpliwości budziło miejsce zarejestrowania brokera.
W Grecji nie dzieje się ostatnio najlepiej, co jakiś czas media przypominają nam jak źle wygląda sytuacja. Grecja praktycznie już zbankrutowała a może być tylko gorzej.
Ale czy sytuacja w Grecji ma jakikolwiek wpływ na sytuacje brokera AAAFx ??


AAAFx rozpoczął swoją działalność w roku 2008 i od tamtej pory prężnie się rozwija.
W chwili obecnej ma klientów w ponad 170 krajach i pomimo obecnej niestabilnej sytuacji finansowej w Grecji jego pozycja jest niezagrożona.
Od początku AAAFx rozwijał się kładąc nacisk na współprace z platformą Zulutrade (obecnie jedyny broker tak ściśle powiązany z ZuluTrade).
Ponieważ Grecja jest członkiem UE, broker AAAFx podlega wszystkim unijnym regulacjom ( dużo w mediach pojawia się informacji o możliwym opuszczeniu strefy euro przez Grecję, ale nie mylcie strefy euro z UE, z unii na pewno nie wystąpią ) a co za tym idzie korzystanie z ich usług jest legalne w Polsce.

Największą z naszego punktu widzenia wadą brokera AAAFx jest brak obsługi języka polskiego przez suport. Ale gdy znamy któryś z głównych języków świata na pewno załatwimy każdą sprawę.
Jak już pisałem we wpisie "zalety brokera AAAFx"  minimalny depozyt to 300$ (+10% do pierwszej wpłaty), maksymalna dźwignia finansowa to 200:1 a minimalna wielkość pozycji to 0,1lota co czyni go dobrym brokerem dla początkujących użytkowników ZuluTrade.
Dodatkową zaletą brokera jest to że umożliwia posiadanie dwóch kont (a co ważniejsze w obu przypadkach do pierwszej wpłaty dokładają 10% bonusu ) dlatego dobrym pomysłem jest przetestowanie brokera jak i jego powiązania z platformą ZuluTrade na mniejszym depozycie a dopiero gdy będziemy przekonani możemy otworzyć drugie konto z właściwym depozytem.


Przetestuj Zulutrade na koncie demo już teraz! ZuluTrade - Automatyczne inwestowanie na rynku forex jeszcze nigdy nie było takie proste!

W związku z brokerem AAAFx warto przeczytać wpisy:

6 komentarzy:

 1. Mi niczego nie dopłacali do konta.

  Nie mam wyrobionego zdania na temat tego brokera, nie porównywałem go (w praktyce) z innymi. Dla Zulutrade jest ok. Natomiast jego sporą wadą jest wymagana minimalna odległość SL/TP/pending order od obecnej ceny, wynosząca 4...20 pipsów zależnie od pary.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsza sprawa - nie trzymasz pieniędzy u brokera tylko w greckim banku, który w Polsce ma oddziały Polbank, podlega prawu UE. Niebezpieczeństwo jest w momencie załamania się systemu bankowego w całej UE i w USA. Na razie nastawienie jest w kierunku drukowania pieniędzy - czyli ratowania banków. Myślę, że mamy jeszcze kilka lat spokoju.
  Druga sprawa - zarówno na Zulu jak i AAAFx ( ten sam kapitał)
  mamy konsultantkę polską Joannę, z którą super się chatuje po naszemu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie do końca to prawda.
   Broker AAAFx oczywiście nie trzyma naszych pieniędzy pod materacem tylko na koncie w banku.
   Nie jest to oczywiście Polbank tylko "Royal Bank of Scotland" i "Eurobank" (Sami decydujemy na które konto wpłacamy depozyt).
   Za powierzone brokerowi pieniądze odpowiada broker i sytuacja banku nie ma znaczenia.

   Usuń
  2. Właścicielem Polbanku jest właśnie grecki Eurobank, a właściwie był, bo niedawno sprzedał polski oddział Niemcom.
   Broker oczywiście odpowiada za powierzone pieniądze, ale jak jego bank stanie się niewypłacalny to co zrobi? Pozostaje mu wyłączyć serwery...

   Usuń
 3. Jeszcze na plus dodam, że pozytywnie rozpatrzyli reklamację, kiedy slippage doszedł do 60 pipsów (fakt, że na EUR/HUF).

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeżeli nie dostałeś 10% bonusu do pierwszej wpłaty to napisz do nich i przypomnij się, szybko załatwią sprawę bo suport mają sprawny.

  OdpowiedzUsuń