sobota, 7 grudnia 2013

Co u dostawcy Рertsev.Pisząc podsumowanie listopada zapomniałem napisać o drugim moim koncie na którym jest podłączony tylko dostawca Рertsev.
Od czasu kiedy na poważnie zająłem się pomysłem wykorzystania arbitrażu na parze eur/usd
sama platforma ZuluTrade zeszła trochę na boczny tor. Ale nie zamierzam tego tematu porzucać, dlatego zamiast zamykać konto, zostawiłem podłączonego dostawce Рertsev bo od dawna spisywał się bardzo dobrze.
Zamiast robić podsumowanie miesięczne chciałem się przyjrzeć efektom całościowo.
Efekty nie są zbyt spektakularne, od czerwca dostawca Рertsev zarobił dla mnie tylko 69USD.
Biorąc pod uwagę zaangażowany kapitał (depozyt) zysk wychodzi na poziomie 7%.
Oczywiście z wykresu wynika że jeszcze niedawno zysk wynosił ponad 150USD i ostatni spadek może być tylko korektą którą dostawca szybko nadrobi.
Jak dla mnie poziom zysku do ryzyka jest niezadowalający dlatego na początku roku zamierzam i na tym koncie testować wykorzystanie arbitrażu na parze eur/usd.

 Na koniec przedstawię jeszcze jeden screen.


Jest to screen z konta na którym testuje arbitraż, do listopada był do tego konta podłączony również dostawca Рertsev. Głównie w celu dywersyfikacji pierwszego okresu w którym arbitraż generuje więcej strat niż zysków. Pomysł był dobry i się sprawdził jak widać ale musiałem dostawce odłączył ponieważ generował bardzo duże wahania i zaciemniał wyniki samego arbitrażu.

Przetestuj ZuluTrade na koncie demo już teraz!
ZuluTrade - Automatyczne inwestowanie na rynku forex jeszcze nigdy nie było takie proste!


2 komentarze:

  1. Chyba jesteś zbyt surowy. Z tego co pamiętam to zwiększałeś mu wielkość pozycji, zresztą widać to na wykresie do pażdziernika wahania nie były takie duże. Jeżeli zmieniałeś wielkość pozycji to nie powinno się tego przedstawiać na wykresie zbiorczym. Wyniki by wyglądały duzo lepiej gdyby w całym okresie wielkość otwieranych pozycji była by taka sama (nieszczęśliwie dla was zarabiał gdy mógł otwierać mniejsze pozycje a miał gorsZy okres gdy mógł otwierać większe). Ja się mu poprzyglądam jeszcze, myśle że trafiłeś na dobrego dostawce.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przyznaje się do błędu, faktycznie nie powinienem przedstawiać jego wyników całościowo po zmianie wielkości pozycji.
    Zwiększyłem mu wielkość z 0.1lota na 0.4 dlatego wahania tak się nasiliły.
    Zobaczymy jak mu pójdzie w grudniu. Jak się tak nad tym zastanowię to muszę się zgodzić że przy takich ustawieniach jest szansa na ponad 20% rocznie.

    OdpowiedzUsuń