sobota, 14 lutego 2015

Czy korzystanie z kantorów internetowych jest bezpieczne?
Ponieważ kilka razy na blogu piałem, że korzystam z kantorów internetowych ( min we wpisie "Najtańszy sposób uzupełniania depozytu." ) pojawiły się pytania czy uważam, że internetowe kantory są bezpieczne. Ponieważ jest to dobry temat na wpis na blogu to postanowiłem się z tym tematem rozprawić.

Generalnie nie można wszystkich internetowych kantorów wrzucać do jednego wora, każdy trzeba ocenić indywidualnie.
Jeżeli chcemy korzystać z usług konkretnego kantoru trzeba mu się najpierw przyjrzeć, na stronie powinniśmy znaleźć wszystkie dane do sprawdzenia jaki podmiot stoi za danym kantorem, jeżeli nie ma takich informacji to lepiej sobie ten odpuścić. Jak do tej pory żaden legalnie działający kantor nie zbankrutował ale oczywiście taka sytuacja jest możliwa więc lepiej wybierać firmy duże o ugruntowanej pozycji na rynku i zdrowych finansach.
Ponieważ wymiana walut to bardzo dobry biznes, firmy same zabiegają aby wzbudzić zaufanie klientów, więc na bieżąco prezentują swoje wyniki finansowe, bezproblemu można sprawdzić ich kondycje. 

Ja osobiście wybrałem spółkę Currency One SA, wcześniej Revelco Sp. z o.o. która jest właścicielem mim. rozpoznawalnej marki Walutomat. Jest to największa spółka w branży wymiany walut online i obsługuje połowę rynku w Polsce.


 

Ja do tej pory za pomocą internetowego kantoru wymieniałem walut na kwotę 34 637zł co na transakcje wychodzi średnio 2 500zł. Aby zminimalizować ryzyko lepiej rozdzielać transakcje na mniejsze "porcje" i nie trzymać na kontach kantoru pieniędzy dłużej niż jest to konieczne, w moim przypadku nie dłużej niż 30min.

Wymian walut dokonuje nie tylko w celu zasilenia kont podpiętych pod Zulutrade ale również w celach inwestycyjnych. W roku 2014 skupowałem dolara po 3zł a nadwyżkowe której nie wykorzystałem do zasilenia konta sprzedałem w 2015 po 3,6zł
Należy pamiętać, że jeżeli sami nie zadbamy o bezpieczeństwo naszych pieniędzy to nikt tego za nas nie zrobi (zwłaszcza, że kantory w sieci nie są nadzorowane przez KNF mimo że ich właściciele o to zabiegają ) więc tu sytuacja jest prosta, jeżeli nie poświęcimy kilkunastu minut na sprawdzenie jaki podmiot stoi za danym kantorem to w przypadku jakiś nieprawidłowości wina i odpowiedzialność będzie po naszej stronie. Ale gdy wszystkiego przypilnujemy to będziemy się cieszyć niższymi marżami i dużymi oszczędnościami...
     Platformę ZuluTrade możesz testować razem ze mną na koncie demo.       
      
ZuluTrade - Automatyczne inwestowanie na rynku forex jeszcze nigdy nie było takie proste!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz