sobota, 29 stycznia 2011

9 i 10 tydzień testów na koncie LIVE

Pora na statystyki Zulutrade z dwóch ostatnich tygodni.
Tak jak zapowiadałem nie ma się niestety czym chwalić, wyniki są złe ale to wcale nie jest najgorsze.
Byłem przekonany że po zmianie ustawień ten miesiąc zacznie się zupełnie inaczej niż poprzednie ale wyniki są niemal identyczne.
Na mój zły nastrój wpływ mają nie statystyki jako takie ale ich przyczyny.
Po pierwsze moja faworytka chartmaster63 zaliczyła nieudaną transakcje, pozycje zemknęła ze stratą 540pipsy co zakończyło długi okres systematycznych zysków.  SL na poziomie 200pips ograniczył stratę na koncie testowym.
Drugą wtopą której się nie spodziewałem była pozycja manual otwarta zgodnie z systemem który testowany był na koncie głównym i przez ponad 2 miesiące nie przyniósł straty, nadal jest testowany w końcu nigdy nie zakładałem się że będzie miał 100% tylko zły jestem że wtopę miał od razu po zastosowaniu go na koncie testowym.
No i w końcu strata którą najmniej się przejmuje dostawca Rulu zjechał do 247pipsów na parze  GBP/JPY żeby ostatecznie zamknąć ją z leciutkim zyskiem tyle że na kącie  testowym SL był ustawiony na 200pips :(W dalszym ciągu jestem przekonany że i trzeci miesiąc testów Zulu Trade zostanie zakończony z zyskiem ale szczerze mówiąc nie takie były założenia projektu zulu. Miałem opracować sposób na regularne zarabianie ok 10% miesięcznie z minimalnym zyskiem.
Do tej pory (2,5 miesiąca testów) nie udało mi się zbliżyć do tych założeń bo ani nie ma tych 10% zysków ani wahań 50% nie można nazwać małym ryzykiem.
W każdym razie nie poddaje się, nadal testuje na koncie głównym system otwierania pozycji manual który mimo ostatniej wtopy radzi sobie nad wyraz dobrze. W następnym miesiącu otworze też kolejne konto LIVE
do testowania pomysłu Pawła czyli o podłączeniu tylko dostawcy SystemsFX LIVE i pozostawieniu mu pełnej swobody (wyniki oczywiście na blogu) Paweł na podstawie dwumiesięcznego testowania tego dostawcy na  koncie LIVE uważa że beż zbędnego kombinowania można uzyskać założenia projektu zulu.
Zobaczymy....

Poniżej oczywiście screen ostatnich dwóch tygodni testów:

2 komentarze:

 1. Nie wiem jak to robią, ale wiem, że dość duża liczba dostawców sygnału po prostu oszukuje.

  Możliwe, że podłączają inne konta (często testowe), żeby nabić pipsy, a na co dzień zaś przynoszą użytkownikom straty.

  Dostawca zarobi i tak - dostając prowizję.
  Przyglądając się dosłownie kilku dostawcom z pierwszych 20 pozycji czołowych dostawców. Można dość szybko wyłapać takie konta.
  Czy istnieje możliwość, żeby takich niesolidnych dostawców ograniczać ? Czy może Zulutrade zasłania się regułą, że to sam użytkownik serwisu wybiera sobie dostawców...

  Jak poza zmianą rankingu popularności danego dostawcy możemy wpływać na ich usunięcie/ograniczenie dostępu ?
  Wg. mnie jest duża różnica między dostawcą sygnału, a oszustem, który działa oślep na rynku niosąc szkody inwestorom. - Lepiej już rzucać monetą?

  Piję tutaj do np. https://www.zulutrade.com/TradeHistoryIndividual.aspx?pid=25608
  zamykanie pozycji po 0,7 - 1,2 pipsa jest dziwne... chyba, że dzieje się to na S/L po przesunięciu go i nagłym ruchu rynku...więc wybaczalne - ale kilkanaście razy dziennie? Raczej niedopuszczalne. ?
  Takich dostawców jest na pęczki. : (

  OdpowiedzUsuń
 2. Według mnie "oszukuje" to złe słowo dostawcy Ci stosują szkodliwe dla biorców strategie i bardziej przejmują się statystykami niż dobrem/kasą biorców.
  Jeżeli chodzi o podłączanie innych kont to nie rozumiem czemu miało by to służyć (później sprawdzę czy fizycznie jest to możliwe).
  Dostawce BELONGTOYOU o którym wspomniałeś nie polecam.
  Działa na kilkunastu kontach co świadczy że próbuje różnych strategi (a nuż jakieś konto się wybije) dodatkowo na kilku miał ogromną wtopę. Zamykanie pozycji z tak małym zyskiem również dobrze o nim nie świadczy (ze względu na opóźnienia bardzo często będzie się zdarzać że na kontach LIVE biorców pozycje te będą zamykane ze stratą)
  To na biorcach ciąży obowiązek odrzucenia takich dostawców, kilka razy już pisałem że ranking Zulu nie jest idealny.
  Ryzykujemy własne pieniądze i musimy sami wszystko dokładnie sprawdzić (a najlepiej przetestować)

  OdpowiedzUsuń