piątek, 14 stycznia 2011

Konto LIVE - miesiąc drugi...

Tydzień ósmy testowania platformy Zulutrade, identycznie jak siódmy upłynął na odzyskiwaniu strat z tygodnia piątego i szóstego...
I udało się :)
Tak więc miesiąc drugi testów zakończył się na malutkim plusie +12,12$ a więc zysk prawie 4%  początkowego depozytu (300 + 30$ bonusu) w AAAFx.
Wynik skromny, do zakładanego 10% miesięcznie brakuje dużo, ale gdy wezmę pod uwagę ogromną  obsuwę która miała miejsce w tym miesiącu to z wyniku jestem zadowolony (jeszcze tydzień temu zysku nie brałem wcale pod uwagę).
Gdy się przyjrzymy wykresom z miesiąca pierwszego i drugiego widzimy prostą zależność dwa pierwsze tygodnie straty a dwa następne odrabianie strat by skończyć na mniej lub bardziej zadowalającym zysku.
Taka sytuacja jest niedopuszczalna, zysk nie jest stabilny a przez obsuwy zmniejsza się końcowy zysk.
Na kontach demo cały czas pracuje nad tym aby wykluczyć takie wahania ale na razie bez większych sukcesów :(
Na opisywanym przeze-mnie koncie LIVE na 3miesiąc przewidziałem dwie modyfikacje.
Po pierwsze zamienię dostawce Tokyo FX na FLY ON THE WALL
Główny powód to strasznie podobna gra dostawcy Tokyo FXEasyer Done Than Said
co wiązało się z możliwością strat u obu dostawców w tym samym czasie co zagrażało depozytowi.
Drugim krokiem jest wyłączenie dostawcy Circle-q który i tak od dłuższego czasu był marginalizowany 
na jego miejsce pozycjami (0,01lota) będę zarządzał ja stosując prosty system otwierania pozycji manual testowany z sukcesem na kontach demo a od pewnego czasu i na kontach LIVE.


Powyższy screen pochodzi z konta osoby która nie miała nigdy doczynienia z rynkami finansowymi a tylko przestrzegała kilku wskazówek jak otwierać pozycje manual.Poniżej screeny z tygodnia 8 i zbiorczy za 4ostatnie tygodnie który szumnie nazywam drugim miesiącem.Tak teraz będą wyglądać ustawienia testowego konta LIVE.  


3 komentarze:

 1. Właśnie się zastanawiałem, dlaczego FLY ON THE WALL nie ma na Twojej liście a Tokyo trzymasz, a tu proszę:) Myślę, że lepiej zmniejszyć liczbę lotów dla FLY do 0,01 a zwiększyć mu liczbę transakcji do dwóch. Często zdarzało się po prostu że FLY ON THE WALL ze wszystkich pootwieranych pozycji to nie te pierwsze miał najbardziej zyskowne, a kolejne.
  Druga rzecz: czy Gegra przy STOPie 45 (wcale nie mówię żeby go zwiększać) daje jakieś realne korzyści? Ostatnio trochę go obserwuje i to chyba nie jest jego najlepszy miesiąc:)
  Chartmastera jak narazie darzę największym zaufaniem.
  Spójrz też na SP : Dollar - Franc , może Cie zainteresuje:)
  Pozdrawiam
  Andrzej

  OdpowiedzUsuń
 2. Przemyśle (przetestuje) twoje sugestie na koncie demo. Każda kolejna pozycja jest bardziej zyskowna niż pierwsza ale żeby pozwolić tym dostawcą na większą ilość pozycji trzeba by dysponować dużo większym depozytem.

  OdpowiedzUsuń