piątek, 24 maja 2013

Dlaczego ZuluTrade jest darmowe?I czy to jest najlepsze rozwiązanie dla użytkowników ??

Dlaczego platforma ZuluTrade jest udostępniana użytkownikom za darmo już pisałem na blogu, ale szybko to przypomnę.

ZuluTrade Inc. przyjęło taki model biznesowy że pieniądze pobiera od brokerów  ( brokerzy płacą prowizje od obrotu nowych klientów pozyskanych za pośrednictwem platformy) i to jest ich zysk oraz środki na opłacenie dostawców sygnałów transakcyjnych.

Dzisiaj się zastanowimy czy ten model jest to korzystny dla użytkowników  platformy.


Pretekstem do tego wpisu była dyskusja jaka się odbyła w komentarzach do wpisu "ZuluTrade- jak to działa?" wpis jest z 2010r a dopiero w tym roku zaczął być komentowany, ciekawe...
Jeden z czytelników zasugerował  że gdyby ZuluTrade pobierało prowizje od zysku to było by to korzystniejsze dla  użytkowników.
Czy rzeczywiście gdyby ZuluTrade zrezygnowało z prowizji które dostaje od brokerów i czerpało zyski tylko jako procent od zysków użytkowników było by to dla nas korzystniejsze? 
Śmiem wątpić. Abstrahując od tego że ZuluTrade nie zmieni modelu finansowania bo nawet najdrobniejsze opłaty spowodowały by spadek liczby chętnych do korzystania z platformy a więc obniżyło zyski.
Pomysł z komentarza oparty jest na twierdzeniu że ponoć ZuluTrade nie zyskuje nic na naszym zysku więc nie musi się tym przejmować.
Ale nie jest to do końca prawda.
Jeżeli Zulutrade dostaje zysk od obrotu to przynajmniej pośrednio zależy im na tym aby użytkownicy zarabiali bo wtedy będą korzystać z usług platformy i wypracowywać obrót, czego nie można by powiedzieć o użytkownikach tracących którzy wypłacają swoje środki i nie wypracowują takiego obrotu jak Ci piersi.
Dodatkowo ze względów marketingowych /  wizerunkowych nie opłaca się załodze ZuluTrade lekceważyć użytkowników, jeżeli Ci nie czują się dopieszczeni mogą pujść do konkurencji a samej platformie zrobić czarny pijar w śród swoich znajomych.

Problemem jest również to że platforma ZuluTrade pośredniczy tylko między użytkownikami a dostawcami sygnałów transakcyjnych. Sama nie dostarcza sygnałów transakcyjnych więc nie może brać za nie odpowiedzialności. Może tylko wpływać na dostawców lub stosować systemy ostrzeżeń o dziwnych ruchach konkretnych dostawców. Co Zulutrade realizuje obecnie (eliminacja groźnych "dostawców ze 100% skutecznością" bardzo dobry system statystyk i ostrzeżeń ).

Pomysł aby ZuluTrade wynagradzała dostawców tylko za zyskowne pozycje może również doprowadzić do szeregu wypaczeń.Poza tym było by to nieuczciwe bo skoro ZuluTrade dostaje prowizje za każdą transakcje, bez różnicy czy zyskowną czy stratną to dlaczego miała by dzielić się zyskiem z dostawcami sygnałów transakcyjnych tylko częścią  dochodów. Przecież każdy profesjonalny trader wie że prawdziwy system generuje pozycje zyskowne i stratne (dobry system cechuje się tylko tym że zyskownych jest więcej lub są większe kwotowo )

Jeżeli ktoś by miał jakieś argumenty za albo przeciw zapraszam do komentowania.Przetestuj ZuluTrade na koncie demo już teraz!
ZuluTrade - Automatyczne inwestowanie na rynku forex jeszcze nigdy nie było takie proste!2 komentarze:

 1. Witam,

  Dobry tekst i w 100% się z nim zgadzam. Zulutrade nie może narzucić dostawcom sposobu tradingu, jedynie go usprawniać po przez limit spadków itp.

  Osobiście mam 4 konta dostawcy na Zulutrade i na jednym mam statystykę 100%, a na pozostałych 3 inną , więc jeśli Zulutrade by chciało wtedy zarabiać musiałoby mi nakazać grać na każdym koncie tak samo bym miał statystykę 100%, a to już jest głupota. Każdy trader musi sam znaleźć perspektywę w której zarabia, a nie ktoś musi mu ją znaleźć ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz racje to my jako użytkownicy musimy świadomie wybrać dostawców sygnałów transakcyjnych.
  My ryzykujemy pieniądze więc ponosimy odpowiedzialność a nie ZuluTrade.

  OdpowiedzUsuń