niedziela, 3 marca 2013

ZuluTrade - podsumowanie lutego


Testy nowego, bardziej aktywnego, podejścia do platformy ZuluTrade dają bardzo dobre wyniki.
Taki sposób inwestowania wymaga co prawda więcej czasu niż strategia wybierz dostawców i zapomnij ale daje zdecydowanie lepsze wyniki.
Dodatkowo poświęcając więcej czasu dostawcom sygnału poczyniłem kilka ciekawych obserwacji, które w przyszłości przełożą się na lepsze wyniki (ale o tym napisze w oddzielnym wpisie).


W ciągu ostatnich czterech miesięcy, mimo niesprzyjających warunków (np. szaleństwa dostawcy Money Hunter)  na swoim koncie zanotowałem bardzo przyzwoity wynik 176,6$ ( 17,6% zysku).
Oczywiście cały czas modyfikowałem sposób doboru ustawień więc ciężko mówić tu o jakimś "systemie" (raczej o drodze do takiego). Ale wyniki potwierdzają że kierunek był dobry.
Ponieważ nie przewiduje już dalszych zmian będę mógł sprawdzić jak wypracowany przez ostatnie miesiące sposób doboru ustawień i dostawców spisuje się w dłuższym czasie, ale do tego muszę wprowadzić trochę zmian.

Dobrym pomysłem będzie otwarcie nowego konta, bo już się gubię, poza tym chciałem zaktualizować wpis "Instrukcja otwarcia konta LIVE" więc upiekę dwie pieczenie na jednym rożnie :)
Kilka razy już spotkałem się z informacją że podczas wypłaty zysków z konta u brokera AAAFx oprócz pobieranej stałej opłaty 25$ ma miejsce podwójne przewalutowanie najpierw z USD na EUR a dopiero z EUR na PLN co znacząco zmniejsza wypłacaną kwotę. W takiej sytuacji proponuje przesyłanie pieniędzy na konto walutowe a następnie wymianę waluty za pomocą np. walutomatu  (więcej we wpisie "Najtańszy sposób uzupełniania depozytu." ) ale sam jeszcze nie wypłacałem pieniędzy w ten sposób.
Aby sprawdzić czy taki sposób wypłaty środków nie generuje żadnych dodatkowych opłat zamierzam wypłacić wszystkie środki z aktualnego konta a następnie przelać je na nowe konto założone przez dziewczynę (niestety u brokera AAAFx można posiadać tylko dwa konta). 
Niestety to rozwiązanie ma jedną wadę nie będzie wpisu z podsumowania marca (albo raczej będzie wpis ale z konta demo).

Ale wróćmy do podsumowania lutego.
Zysk +88.30$ jest tylko trochę gorszy niż wynik z grudnia (wpis "Zulutrade - Podsumowanie grudnia" ) który był najwyższym zyskiem od chwili aktywnego testowania platformy ZuluTrade.    
Na ten wynik zapracowali niemal wszyscy dostawcy, nieduże straty przydarzyły się dostawcy Hertcz.
Co ciekawe dostawcy tego nawet nie planowałem testować, nie uwzględniłem go we wpisie z podsumowaniem stycznia dodałem go do ustawień później ze względu na bardzo niski poziom wskaźnika Margin Call o meter.
To już trzeci miesiąc kiedy dostawca Рertsev miał dużo gorsze wyniki niż zarobił dla mnie...Dobrze dobrane ustawienia są równie ważne (jeśli nie ważniejsze) jak wybór dostawców.
Dlatego należy zawsze przyłożyć się aby dobrze dobrać poziomy SL i TP (ewentualnie ZuluGuard).
Należy zwrócić uwagę że pozwalając dostawcy otwierać małą liczbę pozycji spłaszczamy linie wyniku, zmniejsza się amplituda zmian co powoduje że podczas obsuw mamy mniejsze straty ( analogicznie jest z zyskiem ).

Aktualizacja.

Właśnie otworzyłem konto demo z depozytem 1000$ i dźwignią 100:1

Wszyscy dostawcy z lutego oprócz dostawcy Hertcz zostają.
Do konta dołączyłem trzech nowych dostawców:
T.C.Y. SL 100 TP 80
SteadyCapture (v)  SL 200 TP 80
Qurenix  SL 200 TP 80Wskaźnik margin call pokazuje poziom 25% (a więc ustawienia bezpieczne nadające się do kont z mniejszą dźwignią finansową).Przetestuj ZuluTrade na koncie demo już teraz!
ZuluTrade - Automatyczne inwestowanie na rynku forex jeszcze nigdy nie było takie proste!

8 komentarzy:

 1. Gratuluje wyniku. Tym bardziej dziwie się że chcesz na miesiąc zamknąć konto i zrezygnować z miesięcznego zysku.
  Mam nadzieje że to przemyślana decyzja i wniesie coś do naszej wiedzy o zulutrade.

  OdpowiedzUsuń
 2. oczywiście że to przemyślana decyzja a i nowa wiedza nt. ZuluTade również będzie :)
  Miesięczny zysk na tym poziomie(przy takim depozycie)nie jest stratą z którą bym nie mógł żyć. A otwarcie nowego konta przyniesie kilka korzyści. Uporządkuje sprawę, nowe konto będzie pokazywało wyniki tylko nowej strategi.
  Dodatkowo wykorzystam sytuacje z nowym kontem aby je upublicznić (zastanawiam się nad formą) no i sprawdzę jak jest z wypłatą środków z konta AAAFx na rachunek walutowy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow. greenfx777-6 osiagnal u ciebie zysk, a w lutym zaliczyl wtope -250 pips. Jak zes doszedl do tych settingow?

  OdpowiedzUsuń
 4. Dokładnie tak jak w przypadku dostawcy Рertsev który w lutym zaliczył zdecydowanie większą wtopę...
  Wszystkim dostawcom pozwalam na otwarcie tylko jednej pozycji (oczywiście zabezpieczam ich SL). Zauważyłem że to przynosi to zdecydowanie lepsze wyniki podczas gorszego okresu dostawcy (oczywiście analogicznie przynosi to gorsze wyniki podczas b.dobrego okresu dostawcy).

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeżeli planujesz upublicznić wyniki to polecam myfxbook.
  Gratuluje wyniku, sam testuje na razie zulutrade na koncie demo ale na razie nie osiągam zadowalających wyników.

  OdpowiedzUsuń
 6. Rozważę :) Nie zniechęcaj się, najlepiej wszystko dokładnie przećwiczyć na koncie demo (na kontach demo) no i czytać oczywiście mojego bloga :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Możesz podać również poziomy SL dla każdego z inwestorów?
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Poziomy SL nowych dostawców podałem w poście a starych dostawców których nie zmieniam znajdziesz we wpisie "Zulutrade - podsumowanie stycznia"

  OdpowiedzUsuń