sobota, 24 maja 2014

Realizacja celów.
Jest to już czwarty wpis z podsumowaniem z realizacji celów, związanych z tym blogiem i platformą ZuluTrade, jakie sobie postawiłem na początku roku. Cele zamieściłem we wpisie plany do realizacji na 2014.
Dziś będzie mocno spóźnione podsumowanie kwietnia, zastanawiałem się nawet czy nie połączyć tego wpisu z podsumowaniem maja, ale ponieważ od dawna nic nie pisałem to nie będę rezygnował z tego wpisu.Pierwszym celem do realizacji jest zwiększenie częstotliwości pisania postów (min. jeden w tygodniu). Kwiecień był kolejnym miesiącem w którym udało mi się zrealizować te założenia.

W kwietniu ukazało się 5 wpisów:
02.04 ZuluTrade - Podsumowanie marca.
04.04 Test "offsetowych" pipsów ZuluTrade.
09.04 Realizacja celów.
15.04 Arbitraż - miesiąc siódmy.
28.04 Jak dobrać poziomy offsetowych pipsów.

Jest to zdecydowanie mniej wpisów niż marcu (7 wpisów) czy lutym (8 wpisów) ale najważniejsze że mimo natłoku innych zajęć cel został zrealizowany.

Drugim celem było dbanie o pozycje mojego bloga w wyszukiwarkach internetowych, m.in. przez budowanie stron zapleczowych, katalogowanie i obecność na innych blogach o takiej samej tematyce jak mój. W kwietniu było bardzo słabo z realizacją tego celu, jedyne co zrobiłem to dodałem bloga do kilku mocnych katalogów i skupiłem się na komentowaniu blogów z mojej tematyki.
Trzecim i zarazem najważniejszym celem jest zebranie kapitału początkowego. Założyłem że w 2014 będzie to aż 30tyś PLN czyli średnio 2,5tyś miesięcznie.
Jest to o tyle ważne że chciał bym w końcu spieniężyć czas jaki poświęcam na testowanie platformy ZuluTrade. Już od kilku lat uczę się zarabiać z wykorzystaniem social tradingu i przynosi to zamierzone efekty, najważniejszym efektem testowania wszystkiego na kontach demo i kontach rzeczywistych z małym depozytem (na początku 300$ później 1000$) w tak długim czasie było spowszednienie całego procesu, od dłuższego czasu ta forma inwestowania nie budzi we mnie prawie żadnych emocji, a powszechnie wiadomo że emocje odpowiadają w ok 60-70% za nasze wyniki.Jak dokładnie to wyglądało w moim przypadku postaram się napisać w poście w przyszłym tygodniu,
w każdym razie opanowanie przyszło z czasem i było opłacone stratą kilku niewielkich depozytów :)

Wyniki z ostatnich lat są tak dobre że chciał bym przejść z etapu testowania / nauki na poziom zarabiania na platformie ZuluTrade. Do tego potrzebny jest odpowiedni kapitał o czym pisałem wielokrotnie na blogu m.in. we wpisie "Jakiej stopy zwrotu z inwestycji oczekujesz? "

We wpisie tym napisałem:
"Wg. mnie im mniejszym depozytem dysponuje inwestor tym większą stopę zwrotu chce osiągnąć (interesuje go realny zysk wyrażony w walucie na założonym poziomie). W takiej sytuacji sensowniej jest zwiększyć depozyt zamiast narażać się na nadmierne ryzyko.
3000zł można uzyskać na wiele sposobów:
 -uzyskując 1000% zysku z zainwestowanych 300zł
-uzyskując 100% zysku z zainwestowanych 3000zł
-uzyskując 10% zysku z zainwestowanych 30000zł itd.

Nie muszę chyba pisać który sposób jest najbardziej a który najmniej ryzykowny."
Mnie interesuje ten trzeci sposób zarabiania i dlatego zbieram kapitał :)
W kwietniu z tym zbieraniem było trochę gorzej niż w poprzednich miesiącach, gdzie pojawiały się nadwyżki, a było to spowodowane przygotowaniem się do maja.
 Maj jest dla mnie miesiącem wakacyjnym, wykorzystuje długi majowy weekend na wypad w góry a końcówkę miesiąca na wycieczkę do któregoś z ciepłych krajów aby uzupełnić niedobór witaminy B po zimie. W maju temperatury w krajach basenu morza śródziemnego są bardzo przyjemne a niema jeszcze tłoków więc to jest wg. mnie idealny moment na wakacje.

Pomimo większych wydatków, w kwietniu udało mi się kupić dolarów za 2 tyś PLN.
W maju planuje kupić taką samą liczbę dolarów i całość wpłacić na nowe konto ZuluTrade.
Na koncie tym będę testował  wykorzystanie nowej funkcji ZuluTrade, pipsów "offset" ( funkcje tę opisałem dokładnie we wpisie "Bonusowe pipsy" ). Testuje juz wykorzystanie tej funkcji na kontach demo i wyniki są bardzo dobre...

Więcej z tej kategorii:
Realizacja celów - miesiąc trzeci.
Realizacja celów - miesiąc drugi.
Realizacja celów - miesiąc pierwszy.Przetestuj ZuluTrade na koncie demo już teraz!
ZuluTrade - Automatyczne inwestowanie na rynku forex jeszcze nigdy nie było takie proste!


2 komentarze:

  1. "Celów" nie "celi" Panie Przemku, chyba, że chodzi o celę więzienną ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. zdecydowanie nie chodziło o cele więzienną :)

      Usuń