poniedziałek, 20 czerwca 2011

AAAFx wpłata i wypłata kapitału.

O początku swojej przygody z Zulutrade korzystam z usług brokera AAAFx ( pisałem o nim min. we wpisie "Zalety brokera AAAFX"). Jego główną zaletą jest niewątpliwie możliwość otwierania pozycji o wielkości 0,01lota a więc posiadacze mniejszej ilości kapitału również mogą rozpocząć inwestycje.
Mimo, że minimalny wymagany depozyt u tego brokera to 300$ to z takim depozytem rozpoczynanie inwestycji jest skrajnie niebezpieczne (więcej we wpisie "Błędy nowicjuszy"). Uważam, że początkowy depozyt wynosi 1000$ (można uwzględnić 10% bonus naliczany przez brokera do pierwszej wpłaty).
Pomysł na napisanie tego posta podsunęły mi maile z min. takimi pytaniami:

-Jaką walutę bazową wybrać, USD czy EUR ?
- Jaki sposób wpłaty depozytu wybrać i ile to kosztuje?
- Ile trwa wypłata kapitału u brokera AAAFx i czy pobiera za to jakieś opłaty?

Wybór waluty bazowej jest niezwykle ważny ale dość prosty.
Właściwie to jeżeli nie posiada się konta walutowego w USD ze zdeponowaną tam gotówką (np. zarobki w USD ) to polecał bym EUR.
Po pierwsze waluta ta jest dużo stabilniejsza w stosunku do PLN niż USD.
Po drugie przelew SEPA z mBanku kosztuje 5 zł bez względu na kwotę przelewu.

Koszty wpłaty depozytu na konto AAAFx jest różny w zależności od tego jaką metodę wybierzemy.
Np. dla wpłat z wykorzystaniem karty płacimy 2,95% wpłacanej kwoty opłaty manipulacyjnej.
W ten sposób można wpłacić jednorazowo max 1000$. Dodatkowo gdy wybierzemy ten sposób uzupełnienia depozytu musimy dodatkowo przesłać im dwustronny skan karty.
Drugim sposobem wpłaty jest płatność elektroniczna min. przelewy 24 (2,9% opłaty manipulacyjnej) i moneybrokers.com (2,9% + 0,29euro opłaty manipulacyjnej). Płatności z moneybrokers są przyjmowane tylko jeżeli mail  z moneybrokers jest taki sam jaki podaliśmy przy rejestracji w AAAFx.
Ostatnim sposobem wpłaty depozytu jest zwykły przelew bankowy. Tu niema żadnych opłat manipulacyjnych (jedynym kosztem jest koszt przelewu zagranicznego w naszym banku )

Ja wpłacałem pieniądze za pomocą karty kredytowej i cała operacja trwała 3dni robocze.


-->


Jeżeli chodzi o wypłatę zysków (w końcu to jest jedyny powód naszego zainteresowania Zulutrade :D ) na nasze konto to broker AAAFx pobiera opłatę w wysokości 25$ lub 25euro niezależnie od kwoty wypłacanej.
Środki z testowej wypłaty na moim koncie były po pięciu dniach roboczych.


Należy pamiętać że zarówno przy wpłacie jak i wypłacie gdy nie korzystamy z konta walutowego na nasz  koszt wpływ będzie miało przewalutowanie środków. Niektóre banki mają bardzo duże spready.

Jeżeli czegoś zabrakło we wpisie to proszę o info na maila lub w komentarzu.


Zobacz również:
Najtańszy sposób uzupełniania depozytu.
Zalety brokera AAAFx.
Instrukcja otwarcia konta LIVE.

4 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak się zastanawiam czy przypadkiem nie można dokonać płatności odroczonej https://www.cashbill.pl/blog/platnosci-online/platnosci-odroczone-zalety-i-wady/ ale chyba w takich systemach to raczej nie działa. W sumie ja również całkiem niedawno dopiero odkryłam zalety tych płatności.

    OdpowiedzUsuń
  3. W moim przypadku za każdym razem jak tylko mam możliwość to staram się realizować płatności internetowe. Fajnie, że przy pomocy systemu https://www.dotpay.pl/ bez większego problemu można takiej czynności płatniczej dokonać.

    OdpowiedzUsuń