wtorek, 7 stycznia 2014

Arbitraż - miesiąc czwarty.Z tytułu wpisu wynika, że to już czwarty miesiąc testów arbitrażu na parze eur/usd. Nie jest to do końca zgodne z prawdą, wpis "ZuluTrade -nowe pomysły" w którym opisałem start testów powstał 15 września więc dopiero 15 stycznia miną cztery miesiące testów. Ponieważ postanowiłem rozdzielić opisy testów arbitrażu od testów dostawców platformy ZuluTrade będą prezentowane w oddzielnych wpisach i o różnych terminach. Wpisy o ZuluTrade będą prezentowane na początku miesiąca a wpisy o arbitrażu w połowie miesiąca 15 właśnie.
Aby nie było za długiej przerwy to ten wpis będzie wyjątkowo 7 a następny i kolejne już 15.

Czwarty miesiąc nie jest tak udany jak trzeci ( listopad zakończył się zyskiem 81$ czyli prawie 10% zysku w stosunku do wkładu) miało to związek z niekorzystnym trendem, zamiast realizować zyski musiałem walczyć o to by pozycje sell nie zdominowały portfela (co mi się średnio udało).
Na koniec grudnia zysk wynosił tylko 54$ natomiast strata z otwartych pozycji urosła do -254$ przy stosunku pozycji sell do buy  8:2.Na szczęście teraz sytuacja wygląda dużo lepiej ponieważ mamy do czynienia z korektą w trakcie której zamknąłem dwie pozycje sell a otworzyłem dwie pozycje buy.Na dziś zysk wynosi 65$, wynik gorszy niż w listopadzie ale nadal jest to ponad 7% zysku.
Zdecydowanie poprawił się za to bilans pozycji sell do buy wynosi teraz 6 do 4.


Strata otwartych pozycji wynosi teraz -186$


Zysk netto po czterech miesiącach wynosi 108$ czyli ponad 12% wpłaconego depozytu (w listopadzie było to ponad 6% czyli zysk wzrósł dwukrotnie).
Jeżeli wszystko będzie szło tak jak podczas testów demo to strata otwartych pozycji będzie się wahać mniej więcej w stałym przedziale a zysk będzie stopniowo przyrastał.

Więcej:
"Podsumowanie listopada"
"Arbitraż a panujący trend"
"ZuluTrade -nowe pomysły"


Przetestuj ZuluTrade na koncie demo już teraz!
ZuluTrade - Automatyczne inwestowanie na rynku forex jeszcze nigdy nie było takie proste!


4 komentarze:

 1. Wyniki niby gorsze a coraz sensowniej to wygląda. Jestem w szoku że cały czas udaje Ci się utrzymywać te pozycje w równowadze. Bardzo stabilnie zachowuje się ta para i z wykresu wygląda że tak to normalne dla tej pary, będe uważnie się przyglądał twoim wynikom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już czwarty miesiąc minął a pozycje się nie rozjechały. Obserwuje z coraz większym zainteresowaniem i już nie mogę się doczekać podsumowania piątego miesiąca.
   Czekam też na jakiś nieprzewidziany szybki ruch, bo jak na razie wszystko idzie po myśli autora a ja bym chętnie zobaczył jak ten arbitraż zachowuje się w niesprzyjających warunkach. No bo przecież na parze eur/usd też się jakieś zawirowania trafiają??

   Usuń
  2. Podsumowanie piątego miesiąca już za tydzień i obecnie wyniki już są lepsze niż w czwartym. Oczywiście że i na parze eur/usd również trafiają się ciekawe momenty ale jest to najstabilniejsza para i w ciągu roku testów na kocie demo miałem jedną taką sytuacje i nawet nie była szczególnie groźna.

   Usuń